רמקולים

רמקולים

רמקול הוא הלחם של רם וקול הוא מתמר המשמש להפיכת אותות חשמליים לצלילים שניתן לשמוע.

מבנה רמקול

רמקול בסיסי בנוי ממגנט קבוע ומסליל של מוליך חשמלי החופשי לנוע בתוך השדה המגנטי הקבוע של המגנט. אל הסליל מחוברת דיאפרגמה – (ממברנה דקה, צפידה למחצה) בצורה המזכירה חרוטרחב בסיס. שולי הממברנה מחוברים אל מסגרת מתכתית בחיבור גמיש שאיננו מונע את תנועתה. המגנט הקבוע מחובר אל המסגרת המתכתית בחיבור קשיח. כאשר זרם חשמלי עובר בסליל מושרהמתוך הסליל שדה אלקטרומגנטי שעוצמתו וכיוונו יחסיים לעוצמת הזרם החשמלי ולכיוונו. שדה אלקטרומגנטי זה גורם לתנועה של הסליל ביחס למגנט הקבוע הנגרמת מהכוחות הפועלים בין השדה המגנטי הקבוע והשדה האלקטרומגנטי המושרה מתוך הסליל. תנועת הסליל גורמת לתנועה של הממברנה המחוברת אליו, וזו דוחפת את האוויר שמסביבה בכיוון ובעוצמה יחסיים לכיוונו ולעוצמתו של הזרם החשמלי העובר בסליל. מכאן שכאשר הזרם החשמלי העובר בסליל מתנודד, הוא יגרום לתנודה של הממברנה בקצב ובעוצמה התואמים לקצב ועוצמת תנודות הזרם, ולהרעדת האוויר סביב הממברנה. תנודות האוויר הנוצרות הן גלי קול – הצלילים המופקים מהרמקול.

קיימים גם רמקולים הפועלים על עקרון הפיאזואלקטריות ובנויים ללא סליל או מגנט. רמקולים אלו נפוצים מאוד במכשירים אלקטרוניים זעירים או בהתקנים המיועדים להשמעת תדר גבוה.

סוגי רמקול

יש הרבה סוגי רמקולים הנה כמה דוגמאות שונים לרמקולים:

רמקול נייד– נקרא גם בשם בידורית , רמקול זה מסוגל לעבוד בכל מקום ללא חשמל  הרמקול נייד ונוח לגרירה מגיע עם ידית טרולית וגלגלים  המאפשר לנייד אותו ממקום למקום , בניגוד לרמקול מוגבר.

רמקול מוגבר-רמוקל עם סאונד חזק ומוגבר.

רמקול שקוע-רמקול עם בס גבוה וסאונד חזק.

למה משמש רמקול?

רמקול הוא בעצם מכשיר שמשמש אותנו לשמוע מוסיקה בעוצמה גבוהה, לערבי קריוקי. רמקול בעצם הוא מכשיר שמאפשר לנו לשמוע שירים בעוצמה גבוהה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.