גיבוי ענן

כמה פעמים איבדתם מידע יקר פשוט כי לא ידעתם איך מגבים את המידע בבית או בעסק או נתקלתם במצב שלא גיביתם בדיוק את הנתונים החשובים שיצרתם מאז הגיבוי האחרון שעשיתם? בדיוק בעבור מצבים מסוג זה הגיחה אל עולם המחשוב האפשרות לגיבוי ענן. מומחי המחשוב של חושב על מחשב מציגים את היכולות החדשות של גיבוי ענן שכל עסק חייב להכיר.

מידע הוא הבסיס החשוב ביותר בעבור כל עסק – החלק מרשימות לקוחות, סחורות, תיעודי עסקאות וכדומה. נתון זה ידוע לכל בעל עסק בכל תחום, אבל רבים מבעלי העסקים אינם מקפידים דווקא על שמירה מקסימלית על המידע ופועלים עם מערכי גיבוי ישנים או כאלה שאינם יכולים לספק מענה רציף בעבור כל מידע חדש שמגיע למחשבים בסביבה העסקית.

צורך זה בסביבה העסקית הוביל לפיתוחה של שיטת גיבוי ענן שמספקת יתרונות משמעותיים בעבור כל עסק בעלות מינימלית ונמוכה יותר מהעלויות הנהוגות בשוק.

מה זה בדיוק גיבוי ענן?

גיבוי ענן הוא למעשה ביצוע גיבוי של מידע ממחשב מקומי על שרת אחסון מרוחק. תצורה זו מאפשרת לכל בעל עסק ליהנות ממערך גיבוי איכותי שאינו תלוי בעמידות של התקנים פיזיים כמו דיסק און קיי או כונן נייד המספק שירידות ואמינות מקסימלית לכל לקוח 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.

גיבוי ענן דרך חברת חושב על מחשב מאפשר לכל בעל עסק לבחור לגבות קבצים ותיקיות ספציפיות בכל רגע נכון או באופן אוטומטי במרווחי זמן קבועים (לדוגמה בכל סוף יום). הגיבוי עצמו מתבצע בצורה כפולה על שני שרתים שונים בכדי לאפשר שרידות מקסימלית במקרה של תקלה.

מה חשוב לדעת על גיבוי ענן?

כאשר אנחנו מדברים על גיבוי ענן חשוב לזכור שהגיבוי מתבצע בצורה אוטומטית ועל כן חשוב תחילה לבחור לבצע את הגיבוי בשעות שבהן פעילות עסקית על מנת למנוע מצב שבו קיימת תעבורת רשת גבוהה אשר תעמיס על העברת התעבורה בעסק.

נקודה נוספת שמומלצת לבדיקה היא זמינות המידע בשרת הגיבוי שכן המטרה במקרה אסון היא שאיבת כמה שיותר מידע במהירות וחזרה לפעילות. בשירות הגיבוי של חברת חושב על מחשב תיהנו מגישה לכל קובץ עד שנה אחורה – נתון שיאפשר לכם לחזור אחורה לכל קובץ במהירות גם אם בחרתם לגבות אתו רק לפני מספר חודשים ומאז מחקתם אותו.

מלבד אפשרויות הגיבוי חשוב להתייחס גם לנושא אבטחת מידע שכן מדובר, אחרי הכל, במידע רגיש על העסק שלכם ולא תרצו שיזלוג החוצה. לכן חשוב לוודא כי במערך הגיבוי שלכם נכלל גם חלק הנוגע להצפת המידע המועבר אל שרתי הגיבוי כך שאף גורם לא יוכל לקבל גישה למידע אלא אם גישתה אושרה.

מעוניינים בגיבוי ענן לעסק?  צוות המומחים של חושב על מחשב ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בעיה וכמובן לספק סיוע בגיבוי ענן לסביבה העסקית שלכם או בכל תקלה אחרת בה נתקלתם במחשב! צרו אתנו קשר בהקדם בטלפון  –  03-5503038 ואחד מנציגנו ישמח לסייע.